696049-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av kompressorer – Ramavtal - Service på tryckluftsanläggningar – Uppsala & Ultuna/Gävle
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Service på tryckluftsanläggningar – Uppsala & Ultuna/Gävle
Beskrivning: Ramavtalet omfattar service 1-3 gånger per år avseende Akademiska Hus Tryckluftsanläggningar i Uppsala och Ultuna/Gävle. Utöver den angivna fastställda årliga servicen kan Beställaren komma att avropa arbeten avseende planerat och avhjälpande underhåll, akuta åtgärder samt tillsyn och skötsel. Akademiska Hus avser att teckna avtal med 3st leverantörer på rangordning.
Intern identifierare: 26/133
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer
Ytterligare klassificering (cpv): 42123000 Kompressorer, 45350000 Maskintekniska installationer, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000