696163-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-programvara – Ärendehanteringssystem för Miljöenheten, omg 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelÄrendehanteringssystem för Miljöenheten, omg 2
BeskrivningUpphandlingen avser ett nytt modernt ärendehanteringssystem (verksamhetssystem) till Miljöenheten med tillhörande e-tjänster samt integrationer till exempelvis arkiv-, GIS- och ekonomisystem.
Intern identifierareKS2024/0476
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48517000 IT-programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareÄrendehanteringssystem för Miljöenheten, omg 2