Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsult - Markprojektering
Referensnummer: KS2022-131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Aneby kommun tillsammans med Stiftelsen Aneby Bostäder, upphandlar ett ramavtal avseende erfaren konsult med inriktning markprojektering för deltagande- och rådgivning i olika kommunala entreprenadprojekt. Upphandlande myndigheter avser att ingå ramavtal med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71351500 Markundersökningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen