696356-2023 - ResultatSverige-Luleå: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2023 Förbrukningsprodukter inom allmän sjukvård
Referensnummer: 23/222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattas av förbrukningsprodukter inom produktgrupperna; Infusion, Injektion, PVK, Sprutor, Luftväg, Syrgas, EKG och Blandningssystem toxiska läkemedel.
Leverans till Länsservice i Boden, Region Norrbottens lager.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33121500 EKG, 33123000 Utrustning för kardiovaskulära ändamål, 33123200 EKG-apparater, 33141310 Injektionssprutor, 33157200 Syrgasutrustning, 33194100 Utrustning för infusion, 33194120 Infusionsartiklar, 33600000 Läkemedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen