2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärendehanteringssystem för bygglov samt mät och kart Södertälje kommun
Beskrivning: Ärendehanteringssystem anpassat för hantering av bygglov och associerade processer i enlighet med plan- och bygglagen samt hantering av mät- och kartuppdrag och adresser.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 48000000 Programvara och informationssystem, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandling av ärendehanteringssystem för bygglov samt mät och kart
Ytterligare klassificering (cpv): 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara