696380-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Panncentraler
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Panncentral Ågård
Referensnummer: IU22-111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42160000 Panncentraler
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsgivare bjuds in att deltaga i anbudsgivning avseende en ny panncentral. Upphandlingen sker i två steg enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42161000 Varmvattenpannor, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231112 Installation av rörsystem, 45232141 Värmecentral, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen