Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling 2022
Referensnummer: 22/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Skurupshem AB, organisationsnummer 556429–3537, Skurup Kommunala AB organisationsnummer 556528–9484, Skurups Elverk AB organisationsnummer 556934–1687 (nätförluster och egna anläggningar), (Beställaren), upphandlar fysiska elleveranser med möjlighet till finansiell säkring av elpris och inbjuder er att lämna anbud avseende elleveranser till verksamheten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen