2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Gällivare i Norrbottens län
Beskrivning: Basunderhåll väg på allmänna vägar i område Gällivare, Norrbottens län. Vägnätets totala längd ca 810 km.
Intern identifierare: KOM-409742
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233139 Underhåll av allmänna vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Basunderhåll väg på allmänna vägar i område Gällivare, Norrbottens län. Pågående kontrakt med kontraktstid 2021-09-01--2027-08-31 finns.
Intern identifierare: Utförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Gällivare i Norrbottens län