2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om-, till- och nybyggnation Ridanläggning Oskarshamn 3:6 & 3:7
Beskrivning: Entrprenaden utgör om-, till- och nybyggnation av Ridanläggning fastigheterna Oskarshamn 3:6 & 3:7. Entreprenaden avser ombyggnad av befintligt ridhus 001 inrymmandes en ny foderförvaring samt tillbyggnader av två stalldelar med invändiga teknik-och förvaringsutrymmen, en administrationsdel, en läktargång. En ny yttre spolplatta och en ny yttre gödselplatta. Befintlig byggnad har ett fotavtryck på ca 3 000 kvm. Tillbyggnad är ca 1 000 kvm.
Intern identifierare: U-073-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000