Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbteknik
Referensnummer: 00927/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för vidareutveckling och förvaltning av Svenska institutets webbplatser som alla har Wordpress som CMS. Anbudsgivaren förväntas ha god kunskap och erfarenhet av utveckling av webbplatser baserade på Wordpress. Meriterande är erfarenhet av webbutveckling på andra språk än svenska och med andra alfabet än det latinska.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen