Officiellt namn: Örebro universitet Postadress: Fakultetsgatan 1 Ort: Örebro Postnummer: SE-701 82 Land: Sverige Kontaktperson: Ekonomiavdelningen Att: Boris Kovacic E-post:boris.kovacic@oru.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Koordinatmätmaskin.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro län.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdraget omfattar: Leverans av koordinatmätmaskin – installation – utbildning – option för service och support efter 5 år- reservdelar. För mer information, se Kravspecifikation.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71353200 Dimensionella mätningar, 38410000 Mätinstrument, 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.