696710-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Ljustekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljusdesign Museum Gustavianum
Referensnummer: UH 2023/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318100 Ljustekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fysisk produktion av utställningsmiljöer i form av ljussättning utifrån formgivningsskisser, koncept och ritningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen