696880-2022 - ResultatSverige-Motala: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus- och stenmaterial Vadstena kommun
Referensnummer: UH-2022-127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal grus- och stenmaterial Vadstena kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bergmaterial
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212310 Ballast, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym 5 miljoner kr.
Fyllnadssand
Del nr: 2
Fallsand/EU Sand
Del nr: 3
Betonggrus 0/8
Del nr: 4