697002-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Vetemjöl
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bageri- och konditoriprodukter Stockholms Hotell- och restaurangskola
Referensnummer: 2.4.2-3622/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15612100 Vetemjöl
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av bageri- och konditoriprodukter för Stockholms Hotell- och restaurangskola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15612100 Vetemjöl, 15612110 Fullkornsmjöl, 15612120 Bakmjöl, 15612130 Vanligt mjöl, 15612150 Vetemjöl för bakning av finare bakverk, 15612190 Mjöl blandat med bakpulver, 15612200 Mjöl av brödsäd, 15830000 Socker och liknande produkter, 15831000 Socker, 15833000 Sockerprodukter, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15842100 Choklad, 15842200 Chokladvaror, 15851000 Mjölprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen