697013-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – Rådhuset, Renovering yttertak mot söder över konferensrum.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rådhuset, Renovering yttertak mot söder över konferensrum.
Beskrivning: Projektet omfattar omläggning av yttertak inklusive råspont samt ombyggnad av invändiga konferensrum.
Intern identifierare: 174/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Rådhuset, Renovering yttertak mot söder över konferensrum.