697039-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse livsmedel – Färskt bröd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärskt bröd
BeskrivningLaholms kommun avser att köpa in färskt bröd, både matbröd och portionsbröd.
Intern identifierareKS 2025-204/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000