69705-2017 - ResultatSverige-Örebro: Lastbilar med flak och tipptruckar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarbil med kran.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Lastbil med lastväxlare och kran.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34100000 Motorfordon, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.