Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilslöjdsmaterial
Referensnummer: KSN-2022-01369
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Material till textilslöjd som ska täcka behovet för kommunens alla skolor och andra verksamheter. Inköp görs av ett brett sortiment av exempelvis många olika slags tyger, tråd, garn, ull och så vidare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19212000 Bomullsväv, 19260000 Tyg, 19400000 Textilgarn och -tråd, 19435100 Sytråd, 39227000 Synålar, strumpstickor och fingerborgar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen