2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stängslingstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för stängslingstjänster. Tjänsten omfattar anläggande av stängsel framför allt för betande djur i Huddinge kommuns naturreservat och övriga naturområden. Anläggandet av stängsel i Huddinge kommun sker huvudsakligen på två sätt. Antingen med nät eller med tråd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119076:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45342000 Uppförande av stängsel, 34928200 Stängsel, 34928210 Trästolpar, 34928220 Stängselmaterial