697498-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Eldistribution och tillhörande tjänster – Leverans av Elektrisk kraft
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLeverans av Elektrisk kraft
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av elektrisk kraft till rörligt pris till fem (5) anläggningsID runt om i Sverige (Göteborg, Stockholm, Solna, och Visby).
Intern identifierare2023-01520
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000