Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Procurement of a Data Repository System
Referensnummer: UH 2018/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48600000 Programvara för databas och operativsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala University is looking to procure a cloud based data repository software system for SciLifeLab Data Centre.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48610000 Databassystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen