See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för IT-utbildningar
Beskrivning: Ramavtal med tre delområden samt tre separata anbudsområden Delområde 1 IT-användarutbildning Delområde 2 IT-infrastruktur utbildning Delområde 3 Digitala självstudier
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Liknar ett öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80511000 Personalutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: It-utbildning till program inom kontorsverksamhet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109463:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80533100 Datautbildning, 79632000 Utbildning av personal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avancerade IT-utbildningar såsom infrastruktur och teknik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109463:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Digitala självstudier
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109463:Lot:3