Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtstartare med service och utbildning
Referensnummer: KS 2022/00716
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33182200 Apparatur för hjärtstimulering
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads kommun och tillhörande bolag har i dagsläget flera olika hjärtstartare ute i verksamheterna och behöver göra ett omtag för att få ordning på maskinerna. Förutom att ha en leverantör som kan tillgodose oss med framtida hjärtstartare behöver vi även upphandla service och utbildningar. Samtliga produkter och tjänster ska upphandlas som ramavtal för att successivt tillgodose våra behov över en fyraårsperiod.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner, 33182100 Defibrillator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen