697824-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Annonsförmedlingstjänster samt annonsering via Mediahus och via Mindre och branschspecifika media
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnnonsförmedlingstjänster samt annonsering via Mediahus och via Mindre och branschspecifika media
BeskrivningDenna upphandling omfattar Annonsförmedlingstjänster samt annonsering via Mediahus och via Mindre och branschspecifika media.
Intern identifierare15073
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79342100 Direktreklam, 92111210 Reklamfilmsproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAnnonsförmedlingstjänster samt annonsering via Mediahus och via Mindre och branschspecifika media