Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital parkeringslösning
Referensnummer: 22-IU-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar digital parkeringslösning för betalning av parkeringsavgifter via mobilapplikation samt hantering av Region Västernorrlands parkeringstillstånd för personalen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 72212442 Programvaruutvecklingstjänster för finansiella system, 72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen