Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ishockeysarg till Husby Ishall
Referensnummer: Dnr 2.3.2/2021/2950
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey
II.1.4.
Kort beskrivning
Idrottsförvaltningen avser att upphandla en ny (1) ishockeysarg till Husby ishall
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen