2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny eller begagnad hjullastare till Tumbergs ÅVC
Beskrivning: Upphandlingen omfattar behovet av att köpa en (1) fabriksny hjullastare för beställarens verksamhet på Tumbergs ÅVC. Arbetet som hjullastaren ska utföra är bland annat rangera containrar, komprimera avfall i containrar med mera.
Intern identifierare: 24/36
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Hjullastare