69805-2018 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handburet blodgasinstrument
Referensnummer: UC-2017-121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland avser upphandla Handburet blodgasinstrument med tillbehör.
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.