698201-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk – Luleå Industripark - Hertsöfältet; Hästskon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelLuleå Industripark - Hertsöfältet; Hästskon
BeskrivningEntreprenaden omfattar bland annat anläggning av väg/gata, VA-ledningar och diken för dagvattenhantering samt att det ska byggas en styck pumpstation.
Intern identifierareKLF 2024/2045
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLuleå Industripark - Hertsöfältet; Hästskon