2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt Slussen - SN943 Rulltrappor, öppet förf.
Beskrivning: Entreprenad SN943 Rulltrappor består av projektering, leverans och montage av 11 stycken rulltrappor till bussterminal som är under uppförande i Katarinaberget på Södermalm i Stockholm, varav 10 st vid västra uppgången mot tunnelbanan och Götgatan och 1 st vid östra uppgången mot Lokattens trappa på Stadsgården.
Intern identifierare: E2022-01132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projekt Slussen - SN943 Rulltrappor, öppet förf.