698412-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Material för målning och tapetsering – Målningsmaterial, ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Målningsmaterial, ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal på bland annat utvändig som inomhusfärg, lackfärg, slamfärg, glasfiberväv, vävlim och tapet till kommunens fastigheter.
Intern identifierare: U-090-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44812400 Material för målning och tapetsering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000