2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av natriumkarbonat
Beskrivning: Upphandlingen omfattar att mot avrop leverera Tekniska verken i Kiruna AB:s behov av natriumkarbonat för vattenverk
Intern identifierare: 25/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000