2. Förfarande
Förfarande
Titel: Engångsmaterial Kök och servering 2024
Beskrivning: Denna upphandling omfattar köp av engångsmaterial för Kök och servering enligt beskrivning i Prisbilaga engångsmaterial och Mall för upphandlingskontrakt. De verksamheter som främst kommer att avropa från detta avtal är: Kök och Restaurang Vårdavdelningar Folkhögskolor Hälsohem Det beräknade värdet för denna upphandling är 6 MSEK för hela avtalsperioden, inklusive optionsår. Planerad start 2024-11-01.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100975:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39222000 Produkter för catering, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar, 39222120 Engångskoppar, 39513200 Bordsservetter