Mobil ögonbottenkamera med ultra widefieldbild och fluoresceinangiografi för i första hand till små barn, till verksamhetsområde Ögon, Region Örebro län. Utrustningen kommer att placeras inom Område specialiserad vård.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser reinvestering av mobil ögonbottenkamera, 1st RetCam Envision med tillsats för fluoresceinangiografi med tillhörande mjukvara.