Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer/Klienter och tillbehör med tillhörande tjänster
Referensnummer: 2021-113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun som företrädare för kommunerna Heby, Håbo, Knivsta, Tierp, Älvkarleby och Östhammar med tillhörande kommunala bolag, inbjuder att lämna anbud i den gemensamma upphandlingen Klientdatorer med kringutrustning och tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30230000 Datorrelaterad utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen