Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av autoklaver med tillhörande serviceavtal.
Referensnummer: SVA 2022/867
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
SVA har behov av byta ut våra två (2) befintliga autoklaver till två (2) nya. Autoklaverna ska vara anpassade för vår verksamhet och kunna säkerhetsställa att vi kan bedriva vår verksamhet på ett effektivt och säkerhetsmässigt sätt.
Till autoklaverna ska det även ingå ett serviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen