69901-2017 - ResultatSverige-Malmö: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Service av pumpar, Återvinnings- samt farligt avfallsanläggningar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skåne län.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdraget avser i huvudsak service och reparation av pumpar m.m. i enlighet med vad som närmare framgår av detta förfrågningsunderlag. Det noteras särskilt att Sysav parallellt med denna upphandling genomför ramavtalsupphandling avseende service och reparation av pumpar m.m. för de pumpar som finns på Sysavs energianläggning. Denna upphandling omfattar således inte dessa pumpar. Uppdragets omfattning i detalj samt krav på upphandlingsföremålen framgår av kontraktshandlingarna i dess helhet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.