2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för systematisk informationsförvaltning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett it-system, vidare benämnt systemet som ska stödja processerna för hantering av: artikel 30-register informationshanteringsplaner informationssäkerhetsklassning riskhantering krav och regelefterlevnadshantering
Intern identifierare: KSN-2025-01455
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48218000 Programvara för licenshantering, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72300000 Datatjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000