699082-2023 - ResultatSverige-Tyresö: Låssmedstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låssmedstjänster
Referensnummer: 2023-KSUH 0087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar att leverantören i enlighet med avtalshandlingarna tillhandahåller Låssmedstjänster med tillhörande material.
Översiktlig omfattning
Tyresö Kommun (härnedan "beställare") inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud avseende låssmedstjänster med tillhörande material, enligt förutsättningarna och villkoren i detta förfrågningsunderlag med bilagor.
Avtalet omfattar bland annat:
ta över förvaltning av de låssystem som beställaren har
leverera nycklar och cylindrar till beställarens låssystem
utlämning av nycklar till beställarens kunder och liknande tjänster
Beställaren utför ibland enklare låsarbeten i egen regi.
Beställaren har huvudsakligen låssystem från Kaba och Assa delvis kopplade till RCO passagesystem.
Volym och omsättning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen