2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av Skotare
Beskrivning: Slottegymnasiet Naturbruk i Ljusdal är en av de ledande skolorna i Sverige vad gäller skogsmaskinutbildning. Upphandlingen gäller hyra av två skotare 14-16 ton till skolan med leverans augusti 2027. Hyresperioden omfattar årligen perioden från och med vecka 33 i augusti till och med 31 maj påföljande år dvs ca 10 månader.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133943:Lot:1