699211-2023 - ResultatSverige-Västerås: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måleriarbeten
Referensnummer: 202340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för inre och yttre måleriarbeten i beställarens fastighetsbestånd uppdelade i delområden.
Inom delområde 1 kommer två entreprenörer att tilldelas ramavtal enligt procentuell fördelning.
Inom delområde 2-5 kommer en entreprenörer att tilldelas ramavtal per delområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen