2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadmaskins- och lastfordonstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser tjänster för entreprenadmaskiner med förare, lastfordon med förare och anläggningsarbetare för successiva avrop. Åtagandet omfattar tjänster med förare utöver kommunens eget fordonsbestånd. Tjänsterna kan normalt förekomma inom hela kommunens areal.
Intern identifierare: Tn/2024:244
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del