2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Konstgräs
Beskrivning: DIS:et omfattar anläggning/omläggning och rengöring/underhåll och inköp av infill till konstgräs och hybridgräs och ska tillgodose UM:s behov av detta. Vid upphandling i DIS:et så väljer UM vilken kategori upphandlingen avser och specificerar detta så att upphandlingen endast går till de potentiella anbudsgivare som är godkända inom den kategorin.
Intern identifierare: 25/13
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 39293300 Konstgräs, 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000