2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fysioterapiutrustning och material
Beskrivning: Regiongemensam upphandling avseende fysioterapiutrustning och förbrukningsartiklar tillhörande hjälpmedelsområdet för leverans till Region Norrbotten, Region Västerbotten samt Region Jämtland Härjedalen. Krav och villkor framgår av upphandlingsunderlaget.
Intern identifierare: 24/370
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000