699568-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Dynamiskt inköpssystem avseende maskintjänster - 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem avseende maskintjänster - 2023
BeskrivningDet dynamiska upphandlingssystemet omfattar olika typer av maskintjänster för bland annat åtgärder inom förvaltning av naturskyddandeområde, restaurering, skogliga åtgärder och biotopvårdande åtgärder i vatten.
Intern identifierare8815-2023
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45111220 Röjning av ris och buskar, 45112000 Grävning och schaktning, 45112200 Borttagning av jordskikt, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000