2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sequential aerosol filter sampler
Beskrivning: For the ACTRIS Sweden AIS stations located at Hyltemossa, Norunda, Svartberget and Östergarnsholm in Sweden and Zeppelin on Svalbard, we require five (5) sequential air samplers to be used for the analysis of mass concentration of particulate organic and elemental carbon, within PM2.5 fraction.
Intern identifierare: V 2025/225
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38300000 Mätutrustning, 38410000 Mätinstrument, 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000