69971-2020 - KonkurrensutsättningSverige-BORÅS: Avloppshantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Spillvattenspolning
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser service av dagvatten- och spillvattensystem,
Gällande bland annat spolning och slamsugning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen