699760-2025 - Resultat
Sverige – Bärgning av motorfordon – Flyttning av fordon i Stockholms stad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttning av fordon i Stockholms stad
BeskrivningStockholms stad genom dess trafiknämnd inbjuder till anbudsgivning avseende ”Flyttning av fordon i Stockholms stad” . Upphandlingens syfte är att tillgodose behovet av resurser för att på ett effektivt, professionellt och ändamålsenligt sätt verkställa flyttning av fordon
Intern identifierareT2024-00833
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118400 Bärgning av motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar, 50118110 Bortforsling av fordon, 50118500 Bärgning av motorcyklar, 63725000 Bärgning och upptagning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningFlyttning
Intern identifierareFlyttning av fordon i Stockholms stad