699800-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fritids-, kultur- och sporttjänster – Sommargårdsverksamhet (kollo) 2026-2027
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSommargårdsverksamhet (kollo) 2026-2027
BeskrivningUpphandlingen omfattar cirka 70 000 vistelsedagar per säsong för cirka 6 700 barn och ungdomar från Stockholms stad.
Intern identifierareKUL 2024/518
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenFörhandling får ske
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSommargårdsverksamhet (kollo) 2026-2027