2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måleriarbeten 2025
Beskrivning: Avtalet innebär ett helhetsåtaganden från E och omfattar allt arbete och alla tjänster samt allt material i den mån annat inte framgår av avropet, till en fullt färdig och fungerande produkt och tjänst. Uppdraget omfattar måleriarbeten inom Bs fastighetsbestånd såsom; • Lägenhetsmåleri • Övrigt invändigt måleri (i lägenheter och övriga utrymmen i fastigheten) • Utvändigt måleri Entreprenören ska inom ramen för sitt uppdrag se till att arbetsmiljösynpunkter, avseende såväl byggskedet som andra pågående och kommande verksamheter, beaktas vid projektering och produktion så att risk för ohälsa och olycksfall förebyggs. Omfattningen för varje enskilt uppdrag, i detalj, framgår av handlingarna i samband med avrop/beställning.
Intern identifierare: FB 2025/722
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
Ytterligare klassificering (cpv): 45261220 Målning av tak och övrig ytbehandling, 45261221 Målning av tak, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Måleriarbeten 2025